Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

YENİ NESİL E-TİCARET

Musa AYYAYLA

Yeni Üye
Merhaba, 2000’li yıllardan sonra internetin ve hızlı kargonun yaygınlaşmasıyla ticaret online ortama taşınmaya başlamıştı. Özellikle COVİD-19 salgınından sonra bu taşınma işlemi daha da hızlandı. Bu nedenle global firmalar, klasik toptancılığı kaldırıp SANAL toptancılığa dönerek daha sağlam, daha güvenilir bir ticaret ağı kurmaya başladı. Onli-ne ticarete ilgi duyan arkadaşlar da “hepsiburada, trendyol, gittigidiyor, N11...” gibi firmalarda ürün satma gayreti içine girdiler. Bu ise sağlam ve güvenilir bir ticaret oluşturmuyor. Çünkü her gün aynı eforla, ayni ürünü satan binlerce rakiple yarışmak ve “tedarikçi, stok, maliyet, vergilendirme, reklam, teslimat, tahsilat… gibi bir sürü sıkıntı ile uğraşmak durumunda. Ancak güvenilir, global firmaların özel, NİŞ ürünlerinin dağıtım ve tüketim ağı oluşturulduğunda ciddi bir ticaret ağı kurulur. Düzenli tüketim sayesinde oluşturulan ticari ağ, belli bir aşamadan sonra (Turkcell, Vodafone, Coca-Cola...gibi) düzenli bir PASİF gelire dönüşür. Örneğin Coca-Cola firması geçmişte ciddi bir emek verdi ve şimdi her Coca-Cola kutusu “fıs” dediğinde 10-20-30 ... kuruş firmanın cebine giriyor. Artık ticaret böyle!

Bu formata uygun, iş ortakları arıyorum... Toplam 3 kişi...