Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

XML ile yükleme yapılabilen yeni pazaryeri GİTTİBU

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

GittiBu

Yeni Üye
Katılım
26 Nis 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Konum
Istanbul
www.gittibu.com evden küçük çaplarda iş yapmak isteyen amatör girişimciler, emekliler, ev hanımları, öğrencilerin firma kurmaksızın, muhasebeci tutmaksızın internet üzerinden peşin veya taksitle güvenli satış yapabilmelerini sağlayan bir alt yapı sunar.


www.gittibu.com pazaryeri sitesine XML ile toplu ürün giriş özelliği eklenmiştir. Ücretsiz bir şekilde bayilik oluşturarak ürünlerinizi yükleyebilir ve derhal satış yapmaya başlayabilirsiniz

GittiBu ile yeni veya kullanılmış eşyalarınızı veya amatörce ürettiğiniz ürünleri tüm Türkiye’ye güvenli bir şekilde satabilirsiniz.


• Gittibu; alıcının sizden kredi kartı ile peşin veya vadeli ürün alabilmesini sağlar
• Kargo takibi, hem alıcı hem de satıcıyı garanti altına alır.
• Taraflar birbirlerinin sahtekâr olmadığından emin olurlar
• Gittibu da ilan vermek ücretsizdir. Ürün satılırsa makul bir yüzde ödersiniz

İşlem Bedelimiz % 9 dur. Daha fazla bilgiyi aşağıdaki linkten alabilirsiniz;
https://www.gittibu.com/Ilan/Blog/43267
 

GittiBu

Yeni Üye
Katılım
26 Nis 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Konum
Istanbul
www.gittibu.com yeni bir pazaryeridir. Üye olduğunuzda hızlı ve ücretsiz bir mağazanız olur hesabınıza derhal bir sanal POS bağlanır ve 10 dk sonra binlerce ürünü XML ile girebileceğiniz bir güvenli ödeme sistemi hizmetinize sunulur.

Satış olursa komisyon kesintisi düşüldükten sonra kalanı banka hesabınıza yatırırız. Satıştan önce hiçbir masrafınız olmaz.
GittiBu SEO altyapısı güçlüdür. Facebook'ta 167.000 gerçek üyeden oluşan bir gurubu bulunmaktadır. İlanlarınız Google bir gün sonra da ilk iki sayfada görünür olur. Siteyi kullanım basittir kolay öğrenirsiniz

Yasalara uygun ve 20 TL ve üzeri ürünleri kabul edilmektedir. Yeni veya kullanılmış ürünler, hatta hizmet dahi satabilmek mümkündür. Bazı özel ürünleriniz için müşteri kredi kartına 12 aya kadar taksit bile yapabilirsiniz, siz paranızı peşin alırsınız.

www.gittibu.com pazaryeri sitemize XML ile toplu ürün giriş özelliği bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde bayilik oluşturarak ürünlerinizi yükleyebilir ve Dropsipping metoduyla derhal satış yapmaya başlayabilirsiniz

XML Entegrasyonu Nedir?


XML entegrasyonu; bir bayinin satmış olduğu ürünlerin bir E-Ticaret sitesine tek bir seferde aktarılmasına verilen isimdir. XML sayesinde binlerce ürünü tek tek girmek yerine tek bir dosyadan GittiBu sitesine yükleyebilirsiniz.

XML Entegrasyonunu link ile veya bilgisayarınızdan dosya yükleyerek yapabilirsiniz.

XML Entegrasyonu ile birlikte ürünün;

1.
Ürün numarası
2.
İlan Başlığı (Ctrl tuşuna basarak birden çok alan seçebilirsiniz)
3. Ürün ile ilgili bilgiler (açıklama) (Ctrl tuşuna basarak birden çok alan seçebilirsiniz)
4. Satış Fiyatı (XML den gelen fiyata + veya – katsayı ekleyebilirsiniz) Minimum fiyatı tayin edebilirsiniz. Sitemizde 20 TL altında satış yapılmamaktadır, ancak siz bu rakamı yükseltebilirsiniz. XML deki fiyat sizin alış fiyatınız ise belirli bir katsayı ile çarparak satış fiyatınızı oluşturabilirsiniz. Örneğin fiyat çarpanını 20 alırsanız (%20) ilanınıza 50 TL olan fiyat 60 TL, 100 TL olan fiyat 120 TL olarak yansır.
5. Orijinal Satış Fiyatı. Ürünü piyasa fiyatının altında ve indirimli satıyorsanız ürünün Piyasa Fiyatı (XML den gelen fiyata + veya – katsayı ekleyebilirsiniz).
Fiyat seçimlerini yaparken dropshipping bayiliği aldığınız firmanın politikalarına uygun hareket etmenizde yarar vardır. Aksi takdirde bayiliğinizin sonlanması ile sonuçlanabilecek hatalı fiyatlar ile piyasaya çıkabilmeniz mümkündür.
6. Kategori (Ürünün gitmesini arzu ettiğiniz GittiBu ürün kategorisi)
7. Fotoğraflar (Ürüne ait fotoğrafların yüklenebileceği linkler) (Ctrl tuşuna basarak birden çok alan seçebilirsiniz)
8. Stok Bilgisi.: Ürünün stok miktarı. Sadece 1 adet girilen stoklarda satış olduğunda ürün satıştan kalkar bu sebeple 1 den fazla stok adedi girilmesini öneririz
9. Kargo Ücreti ; Eğer kargo alıcıya ait şeklinde gönderiyorsanız tahmini kargo ücreti. Boş bırakabilirsiniz
10. Ürün Aktif : XML de ürüne ait aktif pasif parametresi var ise buradan seçebilirsiniz. Boş bıraktığınızda tüm liste yüklenir. Bu alandaki veri sadece "1-0 gibi" rakam şeklinde olmalıdır, text olmamalıdır lütfen dikkat ediniz.
11. Tedarikçi : Buraya gireceğiniz özel bir kod veya ad, birden çok tedarikçiden bayiliğiniz var ise dropshipping de tedarikçilerinizi karıştırmamanızı sağlar
12. Taksit Sayısı : Kredi kartına taksit ile satış yapıyorsanız tüm ürünlere uygulanacak taksit sayısıdır. İlgili kategorinin yasal taksit sayısını geçiyorsa GittiBu otomatik olarak en yüksek yasal taksit sayısında sınırlama yapar.


GittiBu XML Sistemi Dikkat Edilecek Noktalar

• XML Yükleme sistemi basit bir yükleme işlemi değil, yeterli düzeyde bilgisayar bilgisi olan ve ne yaptığını bilen kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir prosestir.
• Öncelikle www.test.gittibu.com üzerinde bir üyelik oluşturarak testler yapmanızı öneririz. Her şeyden emin olup daha sonra canlı siteye yükleme yapınız.
• XML Valid olmalıdır https://codebeautify.org/xmlvalidator gibi sitelerden XML validatör uyumunu kontrol ediniz
• Yüklenecek Dosya 50Mb ı geçmemelidir.
• Encoding UTF-8 olmalıdır değil ise link yüklenemez, bu tür dosyaları bilgisayarınıza indirip encodingini UTF-8 e çevirebilir, dosya içeriğindeki encoding satırını da UTF-8 yaparak yükleyebilirsiniz.
• XML Düzenle dosyasındaki çift dosyaları silmeyiniz
• XML yükleme prosesi, sunuculara ciddi yük getiren işlemler olduğu için belirli saatlerde izin verilebilmektedir.
Büyük dosyalar yüklendiğinde HTTP Error 502.3 - Bad Gateway hatası vermesi normaldir Server meşgul olduğu için yapmaktadır yüklemenin devam ettiğini gösterir
• Ana ekrana dönülse bile yükleme arka planda devam etmektedir. İlanlarım sayfasından tüm ürünlerin yüklendiğini görebilirsiniz, başka bir işlem yapmadan önce tüm yüklemenin bittiğinden emin olunuz

Daha fazla bilgi almak için info@gittibu.com üzerinden temasa geçebilirsiniz
 

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.