Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Ürün Kargolarken Hangi Etiketleri Kullanmalıyız?

orhan10

Yeni Üye
Katılım
31 Ara 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Merhaba,

Biraz da rehber niteliğinde olmasını istediğim bir konuya değinmek istiyorum. Eğer halihazırda bir eticaret sitesi yönetiyorsanız, kargolamanın ne kadar önemli olduğunun farkındasınızdır.

Kargolarda daha kalıcı reklam için etiket kullanabilirsiniz. Peki, bu etiketler nelerdir? Öncelikle tabi ki sticker etiketler kargolama için birebirdir. Size özel baskılı sticker ile hem paketleme işinizi yapmış olursunuz, hem de markanızı insanların zihnine kazırsınız.

Diğer bir etiket türü ise karton etikettir. Ürün etiketi olarak da bilinen bu etiketler sayesinde kargo paketinin içindeki ürüne bir ip yardımıyla yerleştirirsiniz. Böylelikle en başta sticker ile markanızı gören bir kişi, kargoyu açtıktan sonra tekrar karton etiket yardımıyla markanızı görmüş olur. Ve markayı kişinin bilinçaltına kazımış oluruz.

Ayrıca, teşekkür kartını da ihmal etmeyin. Kişinin markamız için ne kadar önemli olduğunu bilmesini sağlayalım.

Bunları yaparak tekrar sipariş alma oranımızı en üst seviyeye çıkartabiliriz.
 

Tasarimci

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
6 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
15
En etkileyici yöntemlerden bir tanesi de kutu seçimidir. Kutu üzerinde markanızın basılı olması güven ve prestij sağlar. Dikkat ederseniz çoğu profesyonel e-ticaret siteleri kendi ambalajlarını veya kutularını yaptırırlar. Tabiki bütçeyi olumsuz olarak etkiliyor fakat ileriye dönük kurumsallaşma adına büyük katkı sağlayacaktır.
 

orhan10

Yeni Üye
Katılım
31 Ara 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Kesinlikle. Aslında önemsiz gördüğümüz şeyler uzun vadede çok işimize yarıyor.