Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz e ticaret yazılımları güvenilir mi

Ali Cihan

Premium
Gold Üye
WordPress & Woocommerce ve Magento gibi açık kaynaklı yazılımlar kurulum ve diğer işlemler için başlangıçta ücretsiz olması çok cazip. Ancak istenilen özelliklerin zaman içerisinde artış göstermesi bu platformların yetersiz kalmasına neden olabilir mi? Güvenlik ile ilgili sorunlar yaşanır mı? Fikrinizi alabilir miyim?

EF Yazılım

Premium
Silver Üye
Ücretli yazılımlar her zaman daha kullanışlı olur, çünkü yazılım sürekli yenilenir, destek almanız kolaydır.

BUN

Yeni Üye
Mantık basit aslında, sürekli olarak altyapı geliştirmesi, güvenlik, problem çözümüyle uğraşmak mı?

Yoksa ürün portföyü geliştirme, seo, kullanıcı deneyimi, geri dönüşüne odaklanmakmı?

Aslında bizlerde yeni başlayanlar arasındayız, karar aşamasında bunlar düşündük. Ücretli yazılım yetersiz kaldığında özel yazılım yaptırmayı düşünebiliriz. Bu cidden çok uzun soluklu bir süreç gibi görünüyor şimdilik.

eticaret

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Güvenilir olup olmamasından ziyade işlevsel mi? Kullanışlı mı, müşteri odaklı mı bunlara bakmak gerekiyor diye düşünüyorum.

emrahbuyukguzel

Yeni Üye
Ben prestashop altyapısı kullanıyorum bir adet tema satın aldım birde işime yönelik modül aldım. tüm işlerimi domain+hosting ile ilk maliyeti 1000 TL civarında oldu. Her yıl ortalama 300 TL maliyet ile bunlar (domain+hosting) ücreti ile sürdürülebilir bir şekilde çalışıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Gayet güzelde satış yapıyorum. Google'a herhangi bir reklam vermedim (organik aramalarda ön plana geçmeyi hedefledim) seo yu prestashop un kendi altyapısı ile kullandım ekstra bir şey yüklemedim ve yardım almadım. şimdilik aylık ortalama 5000 TL lik bir satış yapıyorum ve ivme kazanarak her geçen gün dahada yüksekliyor.