Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Networking E-Ticaret Sistemine Katılım Sağlayabilirsiniz.

başkan

Yeni Üye
Merhabalar.
Geliştirdiğimiz sistem, model olarak alınan networking sistemine ek olarak uygulanmış ve başarıya ulaşmıştır.
NOT: Projede şimdiden 3 yatırımcımız mevcut.
Sistemi anlatacak olursak;
Networking sistemini araştırmanızı tavsiye ederim. eğer konu hakkında bilgili değilseniz önce araştırın ve daha sonra bu yazdıklarımı daha net anlayacaksınız.
Beni bu sistemde tetikleyen olay ise şöyle oldu; herhangi bir medikal ürünleri baz alalım. Mağaza bana networking sistemine göre işlediğini söyledi. Üye oldum zorunlu olarak 500 TL'lik alışveriş yaptım ve üye yapmaya çalıştım. yaptığım üyelerin satışları üzerinden de kâr elde edeceğimi söylediler. aynı zamanda elimdeki ürünleri satıp kâr elde etmenin peşine düştüm.
Yani mağaza burda hem size satış yaparak müşteri yapıyor, hem mağazaya yeni üyeler getirmenizi isteyip, hemde elimdeki ürünleri satmanı isteyerek personel yapıyor. Peki ama mağaza bu denli kazanırken sizin sadece sattığınız ürünler üzerinden kâr almanız, başka bir deyişle mağazadan maaş almamanız için bir sebep varmıdır?
İşte tam burada ışık yandı ve dedimki açılan çoğu networking firmaları uzun süre geçmeden kapanıyor. tam olarak kendimizi sınayalım; satışı biz yapacağız ama büyük kazanç şirkete kalacak. Ülkemizde bu yemiyor deyimi yerindeyse.
Peki bunu E-Ticaret'e nasıl entegre ederim dedim ve devam ettim. networking firmasında görevli bir arkadaş (tanımıyorum) mesaj gönderdi ve ürünlerinin olduğunu söyledi. konuşmamızı özet geçeyim herkes anlasın; (sattığı ürün SABUN'du)

BEN-Merhaba bu ürünler kimin?,
*merhaba xxx markasının.
-Markayı tanıyormusun?, Marka'nın ürünü sattıktan sonra sürekli aynı üründen elinde olacağını garanti ediyor musun?
*hayır fakat büyük bir marka o yüzden sorun olmayacaktır.
-istediğiniz miktarda o markadan sipariş verebiliyormusun? örneğin sadece 1 adet şampuan?
*hayır belirli miktarı yakalamam gerekiyor.
-Peki size bir teklifte bulunsam?
*Nedir teklifiniz?
-O marka yada bu marka etiketi basıp sabunu gönderiyor size. onların sabun'unu satmak yerine kendi geliştirdiğim sisteme katılmanı teklif ediyorum. detayı şöyle;
bu markanın sabununu satana kadar biz bayan üzerine giyimden aksesuara kadar ürünleri pazarlıyoruz. kendi yatırım tutarını kendin belirle, kendi satacağın ürünü kendin seç ve yine satış yapmak istiyorsan kendi ürününü satmış olursun. ne dersin?
*bunun için ne kadar ödeyeceğim?
-bize hiç ödeme yapmıyorsun.
*yani ben size para göndermeyeceğim? Peki ürünleri sizemi göndereceğim?
-Hayır. kendi belirleyeceğin miktarda ürünü satın al, bize o ürünlerin bilgilerini gönder ve ürün senin evinde kalsın. en güzel yanı ise bunun için şirket kurmaman gerektiğidir.
*Sizin çıkarınız ne? Neden bana yardım ediyorsunuz?
-Biz yatırımcı olarak kabul ediyoruz sizi. sermaye olmadan stoğumuzu oluşturuyoruz. kazancımız bu. ve senin kendi bireysel satışların olur ise (komşularına,arkadaşlarına) onlardan herhangi bir kâr talep etmiyoruz. kendi web sitemizi, instagram sayfamızı ise yatırım yaptığım şirket diyerek bahsedebilir ve sistemimize kayıtlı senin gibi yatırımcıların ürünlerinide bireysel pazarlayabilirsin!
*Mantıklı ve sağlam bir proje.

Diyeceksinizki N11 den Gittidiyordan Trendyoldan ne farkı var? Onlarda müşteri toplayıp satış yapmalarına müsade ediyor.
Evet ediyor fakat yine tabiri caizse kazık gibi oranlarla! senin kazancından fazlasına göz dikiyor, onla yetinmiyor satış yapman için vergi levhası olmadan yapamazsın diyor. benim sistemim tamamen kişilerle ve kendileriyle. kurumlarla ve kuruluşlarla kendi pazarımızı ortaya çıkarana kadar bizim işimiz yok. olmayacak ta!
Arkadaşlar e-ticaret'i sadece xml mağazalığı, dropshipping gibi kullanmayıp bizzat üretici olan ve fabrikasyon firmaları mevcut.
Örnek olarak eğer bunlardan birisine ulaştığımızı varsayarsak ki yüzlerce bu firmalardan var. Minimum belirlediğimiz miktar 2.000 TL Asgari ücret bile değil. Şirketimizle iletişime geçip hangi ürünler hakkında alış yapacaksanız karşılıklı bilgi alışverişi ile sözleşme hazırlıyorsunuz. (İşin en tatlı yanı sözleşmeleriniz olacak fakat bunun içinde bir şirket kurmanıza gerek kalmayacak!) Ürün satın alımı yapıldıktan sonra tüm bilgiler şirketimizle paylaşılacak ve şirketimiz bu ticaret için n11 den trendyola instagramdan kendi web sitemize kadar heryerde paylaşılacak ve satış yapılması için çalışılacak. şirketin kendi sattığı ürünler olduğunda size kargolamak düşecek.
Amaç para kazanmak değilmi? Tek başıma para kazanmaktan çok paylaşarak kazanmayı tercih edersem hepimiz birimiz için çalışır ve kazanırız. Eğer zaten böyle bir proje var ise bana bilgi verin ben kurmadan gideyim katılayım.
Şimdilik diyeceklerim bu kadar. Eksik gördüğünüz, mantığınıza yatmayan her ne var ise bunu benimle paylaşın. sistem hakkında daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
İyi günler dilerim.

Son düzenleme: