Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Nasıl Başlamalıyım ?

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

Erkan

Yeni Üye
Katılım
21 May 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Herkese merhaba,

Konu başlığından anlaşılacağı üzere bu işe nasıl başlamalıyım bilmiyorum, aslında konuyu okudukça çoktan başlamış olduğumu ama bi şekilde kendimi engellediğimi anlarsınız, kendim aslında e-ticaret elemanı olarak girdiğim bu meslekte e-ticaret yöneticisi, müdürü vb pozisyonlarda çalışıp şuan özel bir şirkette kategori yöneticiliği yapmaktayım, sorumun detaylarına gelecek olursam;

Kendime ait tuhafiye dükkanım mevcut dükkanda 1 personel mevcut e-ticaretten anlamayan sadece kasada duran, bunlara ek olarak
Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor, N11 üyeliklerim mevcut ama mağazalarda sıfır ürün var, tuhafiye sektöründe olduğum için iç giyim olaylarında sektör çok kızışmış malı stoklayan ciroyu götürüyor veya çoğu iç giyim satıcılarında toptancıların > perakende kollarıyla satış yaptığını görüyorum birde bunlara kategori komisyonları eklendikçe işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor bu yüzden girmeyi denedim ama yayınlamayı denemedim, elimde 4-5 farklı iç giyim firmasından "XML" linklerim mevcut ama bir türlü değerlendiremedim yapmam gereken stockmount, entegra veya diğer entegrasyon firmalarından bir üyelik alıp pazaryerlerine göndermek ama bir türlü hevesim olmuyor. Gerçek hayatta sabah 9 akşam 6 bir işte çalışıyorum, aslında nasıl başlayacağımı biliyorum ama bişeyler hep dur diyor beni düşündüren dükkandaki personel e-ticaretten anlamıyor, kargo anlaşmaları ilk başlangıçta belli paketler ister diye düşünüyorum, hazır paket site alıp xml yükleyip reklam çıkmak bütçe olarak yorabilir, kendim başında durmayacağım için personelin bu işin içinden çıkabileceğini de düşünmüyorum, kendi hazır işimi bırakmalımıyım diye bazen düşünüyorum kısacası ben bu işe nasıl heveslenebilirim..

Buraya kadar konuyu okuyan arkadaşlara teşekkür ederim, saçmaladıysam kusura bakmayın ..
 

Tasarimci

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
6 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
15
Merhaba,

Sizin aslında hiç bir probleminiz yok. Bilginiz var, tecrübeniz var. Sadece hırsınız yok. Patronunuza para kazandırıp, onu tatile gönderip, siz ofiste onun işlerini takip etmek yerine; ne zaman patron olmaya karar verirseniz o zaman işe girişebilirsiniz. 3-5 ürünle bir girin. Para kazanmaya başlayın. Devamı gelecektir. 10 üründe satış yapabilirseniz patron siz olursunuz :)
 

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.