Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Karantinadayken Evde Yapılabilecek Aktiviteler

admin

e-Ticaret Forumları
Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
20 Nis 2020
Mesajlar
14
Tepkime puanı
3
Konum
İstanbul
Covid-19 salgını sebebi ile içinde bulunduğumuz bu karantina günlerinde geçirdiğimiz zamanın hem keyifli hem de faydalı olması için bu yazıyı hazırladık;

Yeni bir dil öğrenmeye çabalayın. En azından başlangıç düzeyinde bir şeyler öğrenebilirsiniz. Renkler, sayılar, günlük konuşmalar, selamlaşmalar gibi kolay kelimeleri öğrenebilirsiniz. Bu konuda Almanca ve İspanyolca seçenekleriniz arasında olabilir. İngilizceden sonra popüler diller arasında sayılan bu iki dil kariyeriniz için de faydalı olacaktır. İnternet ortamında sayısız ve ücretsiz yüzlerce makale, video, ses kaydı gibi dokümanlar bulabilirsiniz.


Puzzle yapmak için güzel bir fırsat. Çoğu zaman bu hobilere ayıracak vaktimiz olmadığından şikâyet ederiz. Şimdi tam zamanı. Ev halkının tamamıyla güzel bir vakit geçirebilirsiniz. Önce parça sayısı az olan puzzlelar ile başlayabilirsiniz.


Yeni bir belgesel serisine başlayabilirsiniz. Tarih, bilim, sanat, teknoloji gibi birçok alanda sayısız ve ücretsiz belgesel bulmak çok kolay. Youtube’da kısa bir araştırma ile listenizi oluşturun. Keyifli bir şekilde vakit geçirme yöntemi ve bilgi haznenizi genişletmek için çok güzel bir fırsat.


Şiir yazmayı denediniz mi? Bugün ilk defa şiir yazmak için kendinize şans verin. Issız bir adada inzivaya çekilmiş gibi düşünüp, hayal gücünüzü kullanarak bir şeyler karalayın. Şiir yazmak, okumak gibi bir huzur verir insana. Yazmaktan hoşlanmadıysanız, şiir okuyun.

Krizi fırsata çevirebilirsiniz. Evinizden kendi çalışma alanınız ile ilgili konularda makaleler yazıp, hakemli dergilerde yayınlatmak nasıl fikir? CV’ye ekleyeceğiniz bir satırınız daha olması mutluluk verici olur.

Dünyanın en iyi üniversiteleri tarafından hazırlanan ücretsiz çevrimiçi kurslara göz atabilirsiniz. https://www.classcentral.com/ sitesinden ilgili kurslara erişmek mümkün.

Google Earth ile dünyayı gezebilirsiniz. Dünyanın farklı bölgelerinde Google kameraları ile sanal tur atma deneyimi yaşayabilirsiniz.
İstanbul Üniversitesinin 1928-1942 arasındaki gazeteleri dijital ortama aktardığı arşivde zaman geçirmek keyifli olabilir. http://nek.istanbul.edu.tr:4444/ekos/GAZETE/

Bilgisayar Teknolojileri konusunda kendinizi geliştirmek için iyi bir fırsat olabilir. Örneğin Microsoft Office programlarını online ücretsiz kurslarla öğrenip geliştirebilirsiniz.

Yemek yapmayı öğrenmek güzel bir aktivite olabilir. Daha önce denemediğiniz bir yemek ya da tatlıyı denemek için harika bir zaman. İnternetten araştıracağınız tariflerle ortaya lezzetli eserler çıkarabilirsiniz. Bu aktiviteyi aile boyu yaparak keyfi de arttırmak güzel bir etkinlik olabilir.