Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

İnternet Üzerinden Verilen Hizmetlerin Vergilendirilmesi

Avukat

Premium ✔
Kurumsal Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
17
Tepkime puanı
10
Hakkari Valiliği Defterdarlık Gelir Müdürlüğü'nün bir başvuruya ilişkin yaptığı açıklamada İnternet kazançlarının vergilendirmesine ilişkin şu ifadelere yer verildi;

vergilendirme.jpg
"Youtube başta olmak üzere çeşitli sosyal platformlara yüklenilen içerikler, bu platformlardan silinmediği müddetçe, takipçi ve izlenme oranları gibi çeşitli kriterlere göre belirli periyodlar itibariyle içerik sahibine gelir sağlamaktadırlar. Bu bakımdan şahsınıza ait Youtube kanalınıza yüklediğiniz içerik/içerikler nedeniyle her ne kadar bir defaya mahsus gelir elde ettiğinizi belirtmiş olsanız da, söz konusu içeriklerin Youtube kanalınızda halen yüklü olması, bu içerikler nedeniyle gelecek dönemlerde de kazanç elde etme potansiyelini barındırmaktadır.Öte yandan, Youtube başta olmak üzere çeşitli sosyal platformlarda benzer şekilde içerik/içerikler üretmek ticari kazancın tespitinde aranılan devamlılık kastı ve bir organizasyonun varlığına karine teşkil etmektedir."


Yazının tamamı https://www.gib.gov.tr/internet-uzerinden-verilen-hizmetlerin-vergilendirilmesi-0