Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Güven Damgası Tebliğinde Değişiklik Yapıldı 2021

Avukat

Premium ✔
Kurumsal Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
17
Tepkime puanı
10
Güven Damgası alım koşullarının işletmeler açısından kolaylaştırılması amacıyla Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğde internet siteleri ve mobil siteler için EV SSL olarak belirtilen yükümlülüğün, EV SSL veya SSL olarak değiştirilmesine ilişkin düzenleme yapılmıştır.

Blue and White Calm Education YouTube Thumbnail.png

Güven Damgası, Tebliğde yer alan güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyduğu tespit edilen e-ticaret sitelerine verilen elektronik işarettir. Güven Damgası almak isteyen e-ticaret siteleri Bakanlığımızca yetkilendirilen TOBB’a www.guvendamgasi.org.tr internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaktadır. Güven damgası, işareti almaya hak kazanan e-ticaret sitelerinin ana sayfasında yer almaktadır.Güven damgası alan e-ticaret siteleri ilgili mevzuatlara uygun davranmakla, kişisel veri ve ödeme bilgisi içeren her türlü işlemin yapıldığı internet sitesi, mobil site ve uygulamada EV SSL veya SSL sertifikasına sahip olmakla, her yıl en az bir defa sızma testi yaptırmak ve gerekli önlemleri almakla, e-ticarete konu mal veya hizmete ilişkin detaylı bilgileri ve sipariş alıcıya teslim edilinceye kadar siparişin durumu hakkındaki bilgileri ve kargo takip imkânını sunmakla yükümlüdür.