Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Güven Damgası Tebliğinde Değişiklik Yapıldı 2021

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

Avukat

Premium ✔
Kurumsal Üye
Katılım
24 Nis 2020
Mesajlar
18
Tepkime puanı
10
Güven Damgası alım koşullarının işletmeler açısından kolaylaştırılması amacıyla Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğde internet siteleri ve mobil siteler için EV SSL olarak belirtilen yükümlülüğün, EV SSL veya SSL olarak değiştirilmesine ilişkin düzenleme yapılmıştır.

Blue and White Calm Education YouTube Thumbnail.png

Güven Damgası, Tebliğde yer alan güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uyduğu tespit edilen e-ticaret sitelerine verilen elektronik işarettir. Güven Damgası almak isteyen e-ticaret siteleri Bakanlığımızca yetkilendirilen TOBB’a www.guvendamgasi.org.tr internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaktadır. Güven damgası, işareti almaya hak kazanan e-ticaret sitelerinin ana sayfasında yer almaktadır.Güven damgası alan e-ticaret siteleri ilgili mevzuatlara uygun davranmakla, kişisel veri ve ödeme bilgisi içeren her türlü işlemin yapıldığı internet sitesi, mobil site ve uygulamada EV SSL veya SSL sertifikasına sahip olmakla, her yıl en az bir defa sızma testi yaptırmak ve gerekli önlemleri almakla, e-ticarete konu mal veya hizmete ilişkin detaylı bilgileri ve sipariş alıcıya teslim edilinceye kadar siparişin durumu hakkındaki bilgileri ve kargo takip imkânını sunmakla yükümlüdür.
 

Deae

Üye
Katılım
21 May 2020
Mesajlar
11
Tepkime puanı
5
Konum
Ankara
5-6 k güven damgasına vereceksin. Sızma testi yaptıracaksın en az 2 k oraya vereceksin, açıklar çıkacak onları gidereceksin oda ayrı maliyet. 1 güven damgası 10k maliyet ve bunu her sene ödeyeceksin vay vay vay. Kısaca almayın demek istiyorlar..
 

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.