Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Google Alışveriş reklamları kalkıyor mu?

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Rekabet Kurulu - Google Merchant - Alışveriş Reklam Modeline Türkiye'de son verdi. 10 Ağustos itibari ile Merchant - Alışveriş Reklamları Google'da yayımdan kalkıyor.

İnternetten bir alışveriş yaptığınızda, aradığınız ürünlere hızlı ve kolay biçimde ulaşmak istersiniz. Reklamverenler de aynı ürünleri tanıtmak ister. İşte bu sebeple Google, kullanıcılarımızı binlerce büyük, küçük satıcı ile her iki taraf için de faydalı biçimlerde buluşturan Alışveriş reklamlarını gösterir. Verilerimiz bu reklamların, reklamverenler için neredeyse yüzde 20 daha etkili olduğunu, maliyetleri düşürdüğünü ve geri dönüşleri artırdığını gösteriyor; Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 82’si, sonuçlar sayfasının Alışveriş Reklam Birimi ile daha faydalı olduğunu düşündüklerini belirtiyor.

dd1.png
Bu yılın başlarında Rekabet Kurumu Google’ın Alışveriş Karşılaştırma Servislerine (AKS) eşit davranması yönünde bir karar verdi. Yanıt olarak, Rekabet Kurumu’na (RK), satıcılardan Alışveriş reklamlarının gösterilebilmesi için AKS’lere Google Alışveriş’le aynı fırsatı sağlayacak ve Alışveriş reklamlarının ürün kalitesini hem kullanıcılar hem de satıcılar için sürdürülebilir kılacak bir dizi tedbir sunduk. Sunduğumuz tedbirler Alışveriş reklamları için Avrupa’da 600’den fazla AKS’nin katılımıyla 3 yıldır başarıyla uygulanan tedbirlere çok benzer bir çözüm yolu içeriyor.

devamını okumak için ;
Gizli içerik
İçeriği görebilmek için mesaj yazmalı yada beğenmelisiniz.

tatoğlubilişim

Yeni Üye
Aslında merchant reklamları yalnızca arama motoru sorgu ekranından kalktı. Şimdilik Menü kısımlarında yer alan alışveriş alanından bakılabiliyor ancak bunun yetersiz olduğunu düşünüyorum.Sorgu ekranı eskiden olduğu gibi responsive olmadığını düşünüyorum.Eskiden bunu çok önemsemiyorduk ancak ülkemizde böyle bir kısıtlama kararından sonra bir güncelleme gelmesi gerektiğini düşünüyorum.