Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Getir, n11’i satın aldı!

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

asciyamagi

Tüccar
Katılım
24 May 2020
Mesajlar
96
Tepkime puanı
0
Popüler e-ticaret platformu n11.com, Getir tarafından satın alındı. Geçtiğimiz dönemde platforma ortak olan Getir, tüm hisseleri satın alarak artık tamamen şirketin sahibi olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili ilk bilgilendirme Getir kurucusu Nazım Salur tarafından yapıldı.

Getir’den n11.com satın alımı: Yeni bir platform yolda


2015 yılında faaliyete geçen ve online market alışverişi kapsamında ihtiyaç duyulan ürünleri 10 dakika gibi kısa bir süre içinde teslim etme konsepti ile çalışan Getir, Ocak ayında n11’in hisselerini satın almasıyla gündeme gelmişti.

Getir olarak geçen yıl üçte bir hissesini alarak ortak olduğumuz @n11com'in diğer hisselerini de aldık. @n11com'i kurup büyüten ortaklarımız @dogusgrubu ve SK Holdings'e bugüne kadar yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.
Yeni bir @n11com yakında.

— Nazım Salur (@NazimSalur) June 2, 2023

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nazım Salur, “Getir olarak geçen yıl üçte bir hissesini alarak ortak olduğumuz n11’in diğer hisselerini de aldık” ifadelerini kullandı. Bu açıklama sonrasında Getir’in e-ticaretteki pazar payı büyümüş oldu.

Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11, artık tamamen Getir’e bağlı olarak görev yapacak. Ancak Nazım Salur, yeni bir platform deneyimi yaşatacaklarını söylemesiyle merak uyandırdı.

Getir, n11.com satın alım detayları şimdilik bilinmiyor. Rekabet Kurumu’nun onayının ardından anlaşmayı resmiyete döken Getir, detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde yapacaktır.

getir n11 E-ticaret Haberleri Ecommag.net


Öte yandan Getir’in de hızla büyüdüğünü belirtelim. Geçen yıl mart ayında Mubadala liderliğindeki finansman turunu 12 milyar dolar değerlemeyle tamamladı. Türkiye’nin ilk decacorn şirketi olan Getir, aralık ayında Alman rakibi Gorillas’ı satın alarak büyüme stratejisine devam etti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Okumaya devam et...
 

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.