Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Facebook Shops Hizmete Açıldı

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
21 Nis 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
817
Konum
İstanbul
Eticaret'in gelişmesine facebook da duyarsız kalmadı. Shops hizmetini devreye alarak kullanıcılara facebook üzerinden eticaret mağazalarını açma imkanı sunacak. İlk etapta tam anlamıyla eticaret sitesi oluşturamayan işletmeleri hedef alan facebook, bu şekilde sosyal medya üzerinden ticaretin gelişmesine de katkı sağlayacak. Hizmet şimdilik sadece ABD ve sınırlı sayıda üyeye açıldı ancak yakın zamanda kademeli olarak tüm ülkelerde aktif edilmesi bekleniyor.

Entegre konusunda da başarılı sonuçlar verdiği ifade edilen Facebook Shops, ödeme sistemleri ve kargo sistemleri ile rahatça entegre edilebilecek.

Facebook bu girişimiyle çoğu e-ticaret sektör devlerini üzdü. Özellikle Amazon bu haberden hiç haz etmemiş olabilir. Çünkü Facebook Shops sadece facebook üzerinden satış yapılabilen bir kanal değil aynı zamanda instagram hatta belki whatsap üzerinden satış yapılabilecek bir sistem olacak.

 

sanalesnaf

Aktif Üye
Katılım
28 Nis 2020
Mesajlar
33
Tepkime puanı
22
Konum
İSTANBUL
E-Ticaretin geleceği için önemli bir dönüm noktası.Sosyal medya gücü ve aynı zamanda ödeme sistemleri ve Kriptopara konusunda da çalışmalar yürütüyorlar.
 

Totem

Dijital Pazarlama
Kurumsal Üye
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
40
Tepkime puanı
171
Facebook bu işe girmese şaşırırdım zaten. Geç bile kaldılar. Dünyaya hükmeden bir web sitem olsa, ben de öyle yapardım hakkını yemeyelim :)