Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Entegrasyon Yardımı

Katılım
7 May 2020
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1
Merhaba arkadaşlar, e-ticarete gireceğim yakında xml bayilik alarak başlamayı düşünüyorum.
Xml alıp kendim yükleyebilir miyim?
Xml yükledim diyelim manuel güncelleme mi yapmam lazım ? Yoksa otomatik güncelleniyor mu ?
Sınırsız xml yükleyen tüm mağazaları tek çatı altına toplayan bir ticaret sitesi var mı ?
 

Tasarimci

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
6 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
15
Xml alıp kendiniz yükleyebilirsiniz. Xml yükledikten sonra otomatik olarak güncelleme olmaz. Manuel olarak eklemeler çıkartmalar yapabilirsiniz. Bazı firmalar xml güncellemeleri yapmakta. Güncel xml'leri tekrar yükleyebilirsiniz. Farklı sistemler hala geliştiriliyor. Bayilik almak istediğiniz şirkete sormanız daha sağlıklı olacaktır. Hangi sistemi kullanacaksınız karar verdiniz mi?

Sınırsız xml yükleyen tüm mağazaları tek çatı altına toplayan bir ticaret sitesi var mı ?
Yakında eticaretforumlari'nda toplanacaklar inşallah :)
 
Katılım
7 May 2020
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1
Xml alıp kendiniz yükleyebilirsiniz. Xml yükledikten sonra otomatik olarak güncelleme olmaz. Manuel olarak eklemeler çıkartmalar yapabilirsiniz. Bazı firmalar xml güncellemeleri yapmakta. Güncel xml'leri tekrar yükleyebilirsiniz. Farklı sistemler hala geliştiriliyor. Bayilik almak istediğiniz şirkete sormanız daha sağlıklı olacaktır. Hangi sistemi kullanacaksınız karar verdiniz mi?Yakında eticaretforumlari'nda toplanacaklar inşallah :)
Hangi sistemi derken anlamadım :) stok güncellemesini 2 saatte yapan firma için ben tekrar mı xml çekeceğim yani
 

Tasarimci

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
6 May 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
15
Yani php script mi yoksa bir özel bir Türk yazılımı mı veya ücretsiz wordpress sistemi mi?

stok güncellemesini 2 saatte yapan firma için ben tekrar mı xml çekeceğim yani
Şöyle düşünün. Bir websiteniz var. Xml dosya yüklüyorsunuz. Xml dosyasında bulunan tüm ürünler sizin de veritabanınıza yüklenir. Daha sonra hiç bir işlem yapmadan sizin veritabanınız güncellenemez. Ancak siz güncelleyebilirsiniz fakat yazılımınız otomatik xml güncelleme özelliği eklemişse güncellemeler otomatik olarak yapılabilir. En iyisi kullanmayı düşündüğünüz yazılım yerine bunu detaylıca sormak :)
 
Katılım
7 May 2020
Mesajlar
10
Tepkime puanı
1
Yani php script mi yoksa bir özel bir Türk yazılımı mı veya ücretsiz wordpress sistemi mi?Şöyle düşünün. Bir websiteniz var. Xml dosya yüklüyorsunuz. Xml dosyasında bulunan tüm ürünler sizin de veritabanınıza yüklenir. Daha sonra hiç bir işlem yapmadan sizin veritabanınız güncellenemez. Ancak siz güncelleyebilirsiniz fakat yazılımınız otomatik xml güncelleme özelliği eklemişse güncellemeler otomatik olarak yapılabilir. En iyisi kullanmayı düşündüğünüz yazılım yerine bunu detaylıca sormak :)
Xml alacağım yere bunu sorayım ozaman :) biraz araştırma yaptım da bu konu kaldı sonra karşımıza çıktıkça öğreneceğiz artık 😀