Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

EF Genel Forum Kuralları

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

admin

e-Ticaret Forumları
Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
20 Nis 2020
Mesajlar
14
Tepkime puanı
3
Konum
İstanbul
Genel Forum Kuralları

1-
5651 sayılı kanun'un 8. maddesi ve Türk Ceza Kanunu 125. maddesine göre forumda yapılan paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Üye paylaşımlarından dolayı eticretforumlari.com hiç bir sorumluluk kabul etmez.

2- Ülkemiz mevzuatı ya da uluslararası kanunlar, anlaşmalar ve tüzüklere aykırı yazılar ve görseller bu forumda paylaşılamaz.

3- Foruma katılabilmek ve özellikle ticari paylaşımlar yapmak için istisnai durumlar hariç (istisnai durumlar yönetim tarafından üyenin davranışlarına göre verilir) 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. 18 yaşından küçük kişilerin üyelikleri durdurulur.

4- Irkçılık ve kin güdücü, tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

5- Forumda açılan ticari nitelikteki konuları engelleme amacıyla mesaj yazılamaz ve konu sahibi hakkında başka kategorilerde ticaretini engelleyici yazılar yazılamaz. Eğer kişi mağdur bırakıldıysa elindeki deliller ile birlikte hakaret etmeden etik kurallar içerisinde şikayet konusu açabilir.

6- Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

7- Siyasi paylaşımlar, görseller kesinlikle yasaktır.

8- Türkçe yazışma kurallarına riayet edilmesi gereklidir.

9- Mesajlarda bütün kelimeleri kalın, eğik, altı çizili, büyük, aynı yazı tipi ile veya tamamen renkli yazmak yasaktır. Sadece vurguladığınız kelimeleri bu şekilde yazınız.

10- Konu başlıklarını açtığınız konu ile alakalı girmeye özen gösterelim. "Çok Acil", "Yardım", "Bakar mısınız" vb başlıklar tercih edilmemelidir. Konu başlığının tümünü büyük harflerle yazmayalım, gereksiz noktalama işaretleri kullanmayalım.

11- Kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde, hit veya backlink almak amaçlı mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Tespit edildiği taktirde süreli uzaklaştırma cezası uygulanır.

12- Para kazanmak için kısaltılmış linkler kullanmak, backlink kasmak için konu açmak ve mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Yaptığı tespit edilen üyelere uyarmaksızın süreli uzaklaştırma cezası verilir. Davranışın tekrarı halinde ise hesabı durdurulur.

13- Forumda bir konu paylaşırken, içeriğin bir kısmını yazıp link vermek veya kendi sitesindeki bir içeriği sadece link almak, imleme yapmak için forumda paylaşmak yasaktır. Eticareforumlari.com bir bilgi paylaşım portalıdır. Backlink veya İmleme yapmak için foruma konu açmayınız.

14- Forum üzerinden üyeler arası yapılan ticaretten üyeler sorumludur. Eticareforumları.com alışverişte taraf değildir. Bu nedenle çıkacak uyuşmazlıklarda forum yönetimi olarak sorumluluk kabul edilmez. Güvenmediğiniz kimselerle ticaret yapmayınız!

15-
Forumda konulara konu ile alakasız, alaycı veya dalga geçici tavırda mesajlar atanlar forumdan belli bir süre uzaklaştırılacaktır. Davranışın devam etmesi halinde ise forumdan süresiz uzaklaştırılacaklardır.

16- Açılan konuya ard arda en fazla 2 cevap atabilirsiniz. Bu sayıdan fazla cevap attığınız taktirde mesajlarınız silinecek veya konunuz kilitlenecektir. Sürekli tekrarı halinde ise üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.

17- Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini ve reklamlara tıklanmasını istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, mp3, warez, hack, adult, pornografik ve benzeri sitelerin ve ürünlerin tanıtımı ve ticareti yasaktır.

18- Özel mesajlaşma sistemini reklam yapmak için kullanan üyelerin hesapları uyarmaksınız süresiz durdurulur. Özel mesajlaşma sistemini amacına uygun kullanalım lütfen.

19- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar.

20- Forumda kişisel zevkler için kullanıcı adı değişimi yapılmamaktadır. Eğer gerçekten gerekliyse, neden gerekli olduğunu açıklayıp kanıtlayarak, yöneticilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Gerekli görüldüğü taktirde kullanıcı adı değişiminiz yapılacaktır. (Sadece çok zorunlu durumlarda kullanıcı adı değişimi yapıyoruz. Kullanıcı adımı sevmedim, şöyle bir site açtım, heryerde değiştiriyorum vb gibi nedenlerle bize gelmeyiniz.)

21- Forumda çoklu üyelik kesinlikle yasaktır. Çoklu üyelik yapıldığı tespit edilen hesaplar forumdan süresiz uzaklaştırılır. Özel durumları ise üyeler bu durumu kanıtlayarak yöneticileri haberdar etmelidir.

22- Konularınızı doğru kategoriye bir kere açabilirsiniz. Aynı konunun birden fazla kez açılması ya da ilgisiz kategorilerde açılmaya devam edilmesi halinde üyeye süreli ban cezaları uygulanacaktır.

İmza Kuralları

1-
İmza içeriğiniz yukarıdaki genel kurallara uygun olmalıdır.

2- İmzada kendi sitenizin reklamını yapabilirsiniz.

3- İmza en fazla 4 satır olmalıdır.

4- Kullanıcıları rahatsız edecek ve forum tasarımını bozacak tarzda imza oluşturmak yasaktır.

5- İmza alanının satılması, kiralanması veya başka bir amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır.


* Forum kuralları sürekli güncellenebilir, son güncelleme tarihi : 22.04.2020
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.