Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Ecwid Nedir? Nasıl Kullanılır?

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
21 Nis 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
810
Konum
İstanbul
Ecwid (ECommerce WIDget anlamına gelir) bir e-ticaret platformudur. Dünyanın her yerindeki girşimciler ve küçük işletme sahiplerine, programcılar ve tasarımcılar olmadan güzel çevrimiçi mağazalar yaratmaları için bir imkan sağlıyor.

Yerleşik bir çevrimiçi mağazaya sahip ücretsiz, özelleştirilebilir bir Ecwid sitesini kullanabilir veya Ecwid'i mevcut herhangi bir web sitesi ve Facebook ve Amazon gibi diğer platformlarla entegre ederken, tüm çevrimiçi ve yüz yüze satışları tek bir merkezi konumda - Ecwid yönetici panelinizde yönetebilirsiniz. Hepsinden iyisi, kurulumunun yalnızca birkaç dakika sürmesi! Kaydolmak için yalnızca bir e-posta adresine ihtiyacınız olacak.

ecwid.png

Nasıl çalışır

Ecwid'i fiziksel öğeler, hizmetler veya dijital indirmeler satmak üzere kendi çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ecwid ile kendi ürettiğiniz ürünleri satabilir, diğer tedarikçilerin ürünlerini yeniden satabilir veya stoksuz satış hizmetlerini kullanabilirsiniz. Dropshipping için güzel bir modeldir.

Ödeme Alma

Bir mağaza oluşturduktan sonra, nakit veya çevrimiçi ödemeleri kabul edebilirsiniz. Çevrimiçi kredi kartı almak istiyorsanız, Stripe, Square, PayPal, Authorize.Net, 2Checkout veya seçtiğiniz yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Ecwid, etkinleştirebileceğiniz 45'ten fazla ödeme yöntemine sahiptir.

Müşterileriniz siparişi aldıklarında ödemeyi tercih ederse, kapıda nakit ödeme yöntemi ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde müşterileriniz mağazanıza sipariş verebilir ve daha sonra ödeme yapabilir. Diğer çevrimdışı yöntemleri de yapılandırabilirsiniz.

Ecwid işlem ücreti almaz. Ecwid destekli tüm ödeme yöntemleri, işlemlerinizi işlemek için üçüncü taraf sağlayıcılara güvenir. Bu sağlayıcılar ekstra ücret talep edebilir ve hizmetlerini kullanarak hangi ürünleri satabileceğinizle ilgili kuralları uygulayabilir.

Nakliye

Fiziksel ürünler satıyorsanız, ürünlerinizi müşterilerinize nasıl dağıtacağınıza karar vermelisiniz. USPS veya FedEx gibi bir nakliye şirketine güvenebilir, bir kurye kiralayabilir veya ürünlerinizi kendiniz teslim edebilirsiniz. Nakliye için epeyce fiyatlandırma stratejisi senaryosu vardır. Ücretsiz kargo sunabilir, gerçek zamanlı taşıyıcı ücretleri alabilir, sabit bir ücret alabilir veya mağazadan teslim alabilirsiniz. Her halükarda, müşterilerinizden ürünlerin nakliyesi için maliyetlerinizi karşılayacak bir ücret talep etmeniz gerekir.

Sipariş

Bir sipariş aldığınızda, bir Ecwid mobil uygulamasında e-posta veya anlık bildirim yoluyla bilgilendirilirsiniz. Verilen tüm siparişleri Ecwid kontrol panelinizde hem Masaüstünde hem de mobil uygulamada görebilirsiniz. Oradan, siparişi daha fazla işleyebilir ve yerine getirebilirsiniz.

Ecwid Instant sitesini vitrininiz olarak kullanabilir veya Ecwid'i mevcut herhangi bir web sitesine (Wordpress, Wix, Squarespace, vb. Üzerine inşa edilmiştir) yerleştirebilirsiniz. Mağaza tasarımı ve işlevselliği özelleştirilebilir.

Çevrimdışı bir varlığınız varsa veya ticaret gösterileri ve fuarlara katılıyorsanız, hareket halindeyken ürün eklemek, sipariş oluşturmak ve ödemeleri işlemek için Ecwid mobil uygulamasını kullanın.

ECWİD'E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN