Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

E-Ticarete Başlangıç Yazı Dizisi 4

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
21 Nis 2020
Mesajlar
123
Tepkime puanı
768
Konum
İstanbul
stoksuz.png


Stoksuz E-Ticaret

Bu 4 maddeyi sıraladığımda bazı arkadaşlar gülüştü ya da farklı yorumlar yaptılar, ama bunu yazdıktan sonra biraz daha bilgilerini gözden geçirirler . Dropshipping olayını bir önce ki yazımızda anlatmıştık ,bazı firmalar bu tür hizmetler vermiyor ve ürünü biz sadece size çıkarız siz başınızın çaresine bakın derler.Bence E-Ticaret yapacak insanlar anlaşma yapacakları birkaç firmadan alacakları xml ve kargoyu kendine isteyerek bu işe başlaması en önemli seçenektir. Kargonun size ulaşması size maliyetli gelebilir başta ama genelde 4-5 parça bir anda size gelirse ödeyeceğiniz kargo bedeli parça başı 2 tl veya daha altına düşebilir bu şeklide müşterinize kesinlikle başka bir firma bilgisinin ulaşması mümkün olmaz .Size gelen kargoları ayırım yaparak alıcılara tek tek sizin göndermeniz içine ufak hediyeler koymak sizin için artı puanlar kazandıracaktır.Bu şekilde tüm müşteri bilgileri sizde kalacak ve daha sonra xml siz kendiniz yapacağınız e-ticaret işinde işinize çok yarayacaktır.Kargonun nasıl çıktığı nasıl paket yapıldığı tamamen sizin kontrolünüzde olacağı için kırık dökük veya yanlış kargonun önüne geçersiniz .

E-ticaretin en önemli işlerinden biri de temiz düzenli kargo çıkmak belki başta masraflı gelebilir ama kendinize özel renkli kartonlar yapmak renkli poşetler yapmak sizin markanız adına büyük fayda sağlayacaktır.Kendiniz tarif edecek bir renk belirleyin insanlar o rengi yada paketi gördüğünde sizin firmaya ait olduğunu anlasın banka da kırmızı deyince Akbank yeşil olunca garanti bankası aklınıza nasıl geliyorsa turuncu rengi veya paketi görünce hepsiburada nasıl anlaşılıyorsa sizin de szin karakterinize uygun bir renk ile ambalaj işini mutlaka düşünmeniz lazım.

İşin özeti şu e-ticarete başlarken az sermayeniz olmayacak,sabırlı olacaksınız ,kararlı olacaksınız ,sadece bu işi düşünüp tüm ticaret bilginizi bunun üstüne yoğunlaştırınız ve xml ile başlayacak olsanız bile stoksuz e –ticaret de ürünleri mutlaka kendinize isteyiniz ve kargoyu kendiniz çıkınız içine ekleyecek ufak bir nazar boncuğu hediyesi size artı kazandıracaktır.

Ihsan Güçtekin
@pazarini