Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

E-Ticarete Başlangıç Yazı Dizisi 3

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
21 Nis 2020
Mesajlar
120
Tepkime puanı
747
Konum
İstanbul
drop-ship.png

Drop Shipping


Son zamanlarda internet satışları çeşitlenip arttıkça yeni branşlar yeni iş çeşitleri çıkmakta bunun bir örneği de Drop Shipping.Nedir bu drop shipping ?

Bir toptancıdan bayilik aldınız ve xml ile sitenize yada pazaryerine yükleme yaptınız buraya kadar daha önce anlatmıştık .Şimdi satış oldu nasıl bir işlem yapacaksınız ? Anlaştığınız firmanın web sitesinden ürünü anlaştığınız şekilde alımı yapıyorsunuz .Kargo bölümüne sizden malzeme alan kişinin bilgilerini giriyorsunuz ,isterseniz kendi anlaşmalı kargonuzla ister bayisi olduğunuz firmanın kargo anlaşması üzerinden müşteriye kargo çıkılıyor bunun için gerekli fatura irsaliyeyi kesip firmaya mail yolu ile göndermeniz lazım ki ürünle beraber sanki ürünü siz çıkıyormuşsunuz gibi işlem müşteriye ulaşsın. Bu şekilde stoksuz alışveriş denilen sistemin çalışmasını sağlarsınız.

Bu işin artıları olduğu gibi eksileri de çok fazla nedir bunlar yaptığınız satışın tamamlanması için bayisi olduğunuz firmanın prensipli çalışan bir yer olması lazım her gün geciken kargo sizin olumsuz yorum almanızı sağlar giden paketi görmeyeceğiniz için nasıl bir ambalaj oldu haberiniz olmayacak ,firma paket içine kendi iletişim bilgilerini eklerse kazandığınız müşteride elinizden kaçmış olacak .Bunun için esas işi E-Ticaret olacak kişiler bu işten mümkün olduğu kadar uzak durması lazım yada başlangıç için bir müddet denenebilir ama sürekli yapılacak bir benim için asla mümkün değildir

İnternet satışı çok ciddi bir iştir,kesinlikle hafife alınacak bir iş değildir .Bu işten para kazanmak kolay gibi görenler işi basite alanlar hep kaybedenler oldu .

Bir araştırma yok ama tahminimce e-ticaret sitesine bir hevesle başlayan kişilerin %50-60 ı ilk 6 ayda vazgeçip bırakan insanlarla dolu. Hafife almayın çağın mesleği ve ticaret şekli olan e-ticaret işine dört elle sarılın .

Ihsan Güçtekin @pazarini
 

Kırmızı

Yeni Üye
Katılım
25 Nis 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Açık ve anlaşılır bilgilendirmeleriniz için teşekkürler☺👍🏻