Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Drop Shipping' e farklı bakış !

Musa AYYAYLA

Yeni Üye
Drop Shipping’in Avantajları

1. Kişisel web sitenizi kurarak hiç para harcamadan veya çok az bir sermaye ile hemen işe başlayabilirsiniz; bunun için kurumsal bir firma olmanıza gerek yoktur.

2. Tek bir tedarikçi ile çalışmak zorunda kalmadan yüzlerce ürünün ticaretini yapabilirsiniz.

3. Hazır sanal postlarla ödeme kolaylığına sahip olursunuz.

4. Sağlam güvenlik alt yapısına sahip olursunuz.

5. Depo ve stok maliyeti olmadığı gibi ürünlerinizin satışı olmadan ürün alış bedeli ödemezsiniz.

6. Sipariş paketleme, kargolama, sarf malzeme derdiniz yoktur.

7. Siparişi aldığınız anda siparişi gönderme imkânına sahip olursunuz.

8. Site trafiğinden dolayı müşteriler otomatik olarak sizin sitenize girer.

Drop Shipping’in Dez Avantajları

1. Görmediğiniz ürünü satmak zorunda olduğunuz için üçüncü bir kişiye/kuruma güvenmek zorundasınız.

2. Envanter yönetimi sizin elinizde değildir.

3. Üçüncü bir kuruma/tedarikçiye bağlı olduğunuzdan müşterinize anında cevap veremeyebilir, stok problemi yaşayabilirsiniz.

4. Sipariş, kargo takibi iade süreci vs durumlarda hep üçüncü kişiye/tedarikçiye bağlısınız.

5. Hızlı kargo yapmayan veya hızlı geri bildirimde bulunmayan kötü tedarikçilerden dolayı müşteri kaybedebilirsiniz.

6. Ürünün depodan müşteriye ulaşma sürecine müdahale edemediğiniz için hasarlı ürünlerde sorun yaşayabilirsiniz.

7. Sahte drop ship firmaları tarafından dolandırılabilirsiniz.

8. Aynı ürün için daha ucuz fiyat karşılaştırmaları yapılabilir ve müşterinize karşı pahalı satıp kazıklayan konumuna düşebilirsiniz. Buraya yapılan yorumlar sizi bitirebilir.

9. Teslim süresi elinizde olmadığı için uzun sürebilir; bu durumda güvenirliğinizi yitirebilirsiniz.

10. Bazı ürünlerde kargo bedeli ürün bedelinden fazla olabilir.

11. Ülkeye girişte ek vergiye tabi tutulabilir, satışlarınızda komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

12. İyi derecede İngilizce bilmiyorsanız bu sektörü elinde tutan ABD ve Kanada pazarında sıkıntı yaşarsınız.

13. Müşteriden parayı alamadan ilk siz ödemeyi üretici firmaya yapmalısınız. Bunun için de sermayenizin olması gerekir.

eticaret

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Değerli makaleniz için teşekkürler çok güzel anlatmışsınız. Herkes yağlayıp ballarken siz dezavantajlarından da bahsederek doğru bilgiye ulaştırıyorsunuz. Eticaretle ilgili diğer konularda da yazılarınızı okumak isteriz.

yazanadam

Üye
Dropshipping i maalesef çoğu kişi kolay para kazanma yöntemi olarak görüp batıp ayrılıyor

Tüm maddelerin altına tartışmasız imzamı atıyorum.

Ne kadar emek o kadar yemek...

Dezavantajlar konusunun çoğu doğru tedarikçi seçimi ile halledilebilir. Kurumsal düzenli çalışan tedarikçileriniz var ise sistem çok güzel işler.

Doğru tedarikçiye ise maalesef ki tecrübe ederek ulaşılıyor.

Yıllardır dropshipping yapan biriyim. 10 adet tedarikçi ile aktif çalışıyorum ama 10 adedi bulana kadar en az 25 tedarikçi ile yollarımı ayırdım.

Çalıştığım 3 tedarikçi ile 2 yıldır hiç telefonla görüşmedim, mailleşmedim, iletişim gereği hissetmedim. Sistemleri o kadar güzel işliyor ki ekstra bir emeğe ihtiyaç kalmıyor. Siparişi geçersin bilirsin ki nizami şekilde iletiliyor. Bu firmalardan kaynaklanan problemim de olmadı.

Özelte tedarikçi seçimi çok önemli çünkü ipin ucu onların elinde...

theakc

Yeni Üye
Tüm maddelerin altına tartışmasız imzamı atıyorum.

Ne kadar emek o kadar yemek...

Dezavantajlar konusunun çoğu doğru tedarikçi seçimi ile halledilebilir. Kurumsal düzenli çalışan tedarikçileriniz var ise sistem çok güzel işler.

Doğru tedarikçiye ise maalesef ki tecrübe ederek ulaşılıyor.

Yıllardır dropshipping yapan biriyim. 10 adet tedarikçi ile aktif çalışıyorum ama 10 adedi bulana kadar en az 25 tedarikçi ile yollarımı ayırdım.

Çalıştığım 3 tedarikçi ile 2 yıldır hiç telefonla görüşmedim, mailleşmedim, iletişim gereği hissetmedim. Sistemleri o kadar güzel işliyor ki ekstra bir emeğe ihtiyaç kalmıyor. Siparişi geçersin bilirsin ki nizami şekilde iletiliyor. Bu firmalardan kaynaklanan problemim de olmadı.

Özelte tedarikçi seçimi çok önemli çünkü ipin ucu onların elinde...
Merhaba, dropshipping yapmaya yeni başladım ve tedarikçi arayışındayım tavsiye edebileceğiniz firma var mı?