Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Anneler Gününe Özel Ne Satılabilir?

Ali Cihan

Premium
Gold Üye
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
28
Tepkime puanı
140
Anneler Günü Nedir? Ne zaman Kutlanır?

Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongre'nin onayıyla Amerika Birleşik Devletleri çapında genişledi.

Anneler Günü Dünya'da farklı günlerde kutlanır. En yaygın şekliyle Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır. 2020 yılı için tarih 10 Mayıs Pazar.

Her Bütçeye Özel Hediyeler


Bir pazaryeri satıcısı ya da eticaret sitesi sahibiyseniz anneler günü hediyelerini satışa çıkarırken her bütçeye uygun ürünler eklemelisiniz. Ürün fiyatları müşterinin tercih edeceği fiyat aralıklarına sahip olmalıdır. Çok çeşit yerine 10 seçenek sunularak müşterinin karar verme sürecine de katkı sağlamak faydalı olacaktır. Ürün çeşitleri arasında boğulan alıcı, en son sıkılıp ekranı kapatarak satıştan uzaklaşacaktır. Bunun önüne geçmek için, sade tasarım, az ama etkili ürün çeşidi, uygun fiyat politikası izlenmelidir.

Ürün Fikirleri

1.
Kişiye özel tasarımlar, baskı ve el emeği gerektirecek ürünler satılabilir.

Örneğin Kişiye Özel Resimli Yağlı Boya Tasarımlı Kanvas Tablo
ornek-1.jpg
satıcı adresi; https://www.ciceksepeti.com/kisiye-ozel-resimli-yagli-boya-tasarimli-kanvas-tablo-30x50-kc9057976

2) Havalar ısınıyor, güneşli günler geliyor. Güneş Gözlüğü satmak iyi bir fikir olabilir. Özellikle genç anneleri düşünerek ürün çeşidi sergilenirse, kayda değer satışlar yapılabilir.

3) Çanta klasik ama her zaman satış için uygun bir üründür. Söz konusu anneler olunca çantanın her türlüsü satışa uygundur.

4) Söylemeden geçmeyelim, ev gereçlerini anneye hediye olarak aldıracak satışlar yapmasak mı :) Kahve makinesi alıp anneler günü kutlamak onu özel hissettirir mi ben pek emin değilim.

Benim aklıma gelenler bunlar. Sizce?
 

EF Yazılım

Premium
Silver Üye
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
8
Hediye almak maalesef hiç de kolay bir eylem değildir. Kendimize bir şey alırken çok rahatızdır gider bir şey alır, daha sonra çok beğenmesek de kafamıza takmayız. Sevdiklerimize bir şeyler alır iken ise bu hiç de geçerli olmaz. Hediye almanın en zor taraflarından biri de beğenilmese de asla dile getirilmez.

Annelere hediye ürünü seçerken kadınların genel olarak hobileri, sevdiği şeyleri, ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur iseniz doğru ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Parfüm, Kolye vs dışında tarz yüzükler, ya da bileklikler satışa konulabilir.
 

eticaret

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
84
Tepkime puanı
141
Kişiye özel hediyeler tercih edilir diye düşünüyorum, baskılı kupa bardak, tişört, vs gibi.