Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

Amazona yeni Başlayacağım, tavsiyeleriniz? amazon bae nasil?

herkese bol kazançlar öncelikle. Amazona başlamayı düşünüyorum sermayem ve zamanim varl bu işe tam anlamiyla girmek istiyorum. biraz bilgi sahibiyim ama şuan bae ve singapur da hesap açimi kolaymış galiba bu işleri yapıp para kazanan var mi forumda? ebay mi shopify mi amazon mu daha iyi ? paylaşmak isteyen olursa lütfen yardımcı olsun teşekkürler.

Totem

Dijital Pazarlama
Kurumsal Üye
Öncelikle şunu söylüyorum; Hesabı açar açmaz ürün yüklemesi yapmayın. Yapsanızda satış yapamazsınız çünkü buybox vermez amazon. 3 ay a anca veriyor. Ben Bae yi açalı uzun zaman oldu 3 ay da anca vermişti. Singapuru açtığımda kimsede buybox yoktu. Sonradan geldi, herkesle beraber banada verilmişti.

Ama siz yeni açacaksanız sizede büyük ihtimalle bütün pazarlarda olduğu gibi bu 2 pazardada 3 aya kadar buybox vermez ama yeni pazarlarda verebiliyor, Mesela ben 1 sene önce 17 yaşındayken daha fazla bu işleri bilmiyordum ama şansımı denedim Amazon Tr de hesap açmaya kalktım (o zamanlar şirket istemiyordu şimdi istiyor) kimliğimi fln istedi.

İlk umutsuzdum 17 yaşındayım diye açmazlar diye ama yeni pazar diye galiba açtılar. (birde güzel bir yazı göndermiştim adamlara oda etkili olmuş olabilir) Bae ve Sg dede babamdan gizli onun adına açtım çünkü kredi kartı ekstresi istiyorlardı bendede yoktu babamın adına açtım. (Tr de istemediler kredi kartı. Zaten nasıl açtım bende birşey anlamadım Tr de).

Ebay shopify meselesine gelince spopify dediğin kendi e ticaret siteni yaratmaktır. Shopify da web sitene trafik çekmen lazım, pek çok kişi facebook reklamları ile trafik çekiyor ama bana kalırsa amazonda hazır trafik varken ve bu trafik Oldukça büyükken ben amazonu tercih ederdim. Ebay de ise ödeme sıkıntı olabilir ve amazona göre çok çok küçük bir pazar. Ödemeyi paypalla alıyorsun, paypal açmanında taktileri var. Az çok bende biliyorum ama uygulamaya geçirmedim çünkü amazon gibi bir pazar varken ebay zaman kaybı.

theken1

Üye
herkese bol kazançlar öncelikle. Amazona başlamayı düşünüyorum sermayem ve zamanim varl bu işe tam anlamiyla girmek istiyorum. biraz bilgi sahibiyim ama şuan bae ve singapur da hesap açimi kolaymış galiba bu işleri yapıp para kazanan var mi forumda? ebay mi shopify mi amazon mu daha iyi ? paylaşmak isteyen olursa lütfen yardımcı olsun teşekkürler.
Merhaba , isterseniz ücret karşılığı yardımcı olabilirim. Buraya tıklayarak R10 da ki referanslarıma ulaşabilirsiniz.