Hoş Geldin, Ziyaretçi!

E-ticaret Forumlarına erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üyeliği tamamen ücretsizdir.

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramımız Kutlu Olsun

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.

Theos

Yönetici
Site Yetkilisi
Katılım
21 Nis 2020
Mesajlar
130
Tepkime puanı
820
Konum
İstanbul
Tüm emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi bayramını kutlarız.

EW4k5FUXgAEcUQI.jpeg

1 Mayıs Neden İşçi Bayramıdır?

Tarih boyunca gerek fiziki gerekse manevi olarak gücünden yararlanılan işçi kimseler dönem dönem haklarını aramak adına bir takım girişimlerde bulunmuşlardır. Dünyanın her yerinde çeşitli eziyet ve kötü muamelelere maruz kalan işçiler için global bir uygulama henüz yoktur. Ancak belirtmek gerekir ki son yıllarda yaşanan politik gelişmeler ile sendikal hakların ön plana çıkması işçilerin hak arama yöntemini kolaylaştırmıştır.

Sürecin gelişimi pek kolay olmamıştır. İşçiler haklarını aramak için eylemler, grevler ve protestolar yaparken eziyete maruz kaldıkları için bu direnişlerin pek bir etkisi olduğu söylenemez. Ancak bugünkü gelişmelerin temelini oluşturduğunu söylemek yanlış olmaz. Pek çok eylem ve protesto sert müdahalelere maruz kalmış ve kimi insanlara eziyet edilmiş kimileri ile hapis ile cezalandırılmıştır. Bugün içinde bulunduğumuz barış ortamının hazırlanması ve gelişimi pek çok insanın fedakarlığı ile gerçekleşmiştir.

İşçinin hakkına önem veren ülkelerin anayasalarına temel hak ve özgürlükler adı altında sosyal devlet olma ilkesi gereğince bir takım haklar getirilmiş ve bütün yasalar Avrupa Standartlarına uygun hale getirilmeye çalışılmıştır. İşçiler de simge ve imza olarak 1 Mayıs gününü seçmiştir. Hemen hemen bütün Dünya ülkelerinde 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı olarak kutlanır ve resmi bayram ilan edilir. Böylece işçilerin barışçıl bir ortamda kutlamalar ve eylemler yapmaları sağlanmıştır.

Devamı ve kaynak ; https://www.biz.gen.tr/1-mayis-neden-isci-bayramidir/
 

eticaret

Eticaret Forumları Yetkilisi
Moderatör
Katılım
23 Nis 2020
Mesajlar
84
Tepkime puanı
143
Öncelikle Sağlık çalışanları, (destek hizmeti veren sağlık çalışanları özellikle) ve sektörümüz için şuan canla başla çalışan kargo ve diğer kurye çalışanlarının işçi ve emekçi bayramını kutlarım.
 

E-ticaret Haberleri, E-ticaret Sektörü, E-ticaret duyuruları için ecommag.net'i ziyaret edebilirsiniz.